Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,13 sierpnia
Imienieny:
Diana, Hipolit, Maksym
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Gorczański festiwal w Harklowej
obrazek
W minioną sobotę na gorczańskiej polanie Pod Stusem w Harklowej odbyło się niezwykłe wydarzenie. Na swoje siedemdziesiąte urodziny zaprosił nas Profesor Andrzej Szczudlik, od pięciu lat mieszkający tam w swoim domu, który nazwał "Szczudlikówką". Profesor od początku swoich związków z Harklową niezwykle zaangażował się w życie społeczności tak Harklowej jak i Knurowa poprzez wspieranie lokalnych inicjatyw. Jak mówi, szczególnie cenne jest dla niego utrwalanie tradycji i kultury, budzenie świadomości historycznej, dlatego też od początku działa w strukturach Związku Podhalan w Harklowej.

W sobotę na scenie plenerowej zaprezentowały się: schola "Lux", Muzyka "Paradnice", "Mali Horklowianie" z Harklowej, "Śleboda" z Knurowa, "Honaj" z Dursztyna, "Góralska Brać" z Łopusznej, "Dębnianie" z Dębna, Solistka Renata Potoczak, Muzyka Jana Karpiela - Bułecki z Zakopanego. Odbyła się również prezentacja zdjęć w tematyce "Ludzie i Krajobrazy", a na koniec z występem "Jasiek się zyni" zaprezentowała się grupa teatralna z Harklowej.

Szanownemu Jubilatowi raz jeszcze składamy najlepsze życzenia i podziękowania za tak wspaniałe przeżycie!!!

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ