Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,16 lutego
Imienieny:
Danuta, Juliana, Daniel
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Harklowianki na "Góralskich słodkościach" w Kościelisku
obrazek
Aktywność społeczna mieszkańców Harklowej oraz chęć do działania w różnych organizacjach jest dostrzegana i często jako sołtys spotykam się z bardzo pozytywnymi reakcjami różnych środowisk. I za to Wam wszystkim serdecznie dziękuję!
Jednym z takich trwałych filarów życia naszej wioski jest Koło Gospodyń Wiejskich, dla którego głównym celem działalności jest zachowanie i przekazywanie bogatego dziedzictwa kultury regionu - również w jej niezwykle wyrazistym, kulinarnym wydaniu. Tym razem nasze Panie uczestniczyły w konkursie w Kościelsku, poniżej relacja Joanny Plewy:

23 czerwca w Kościelisku został zorganizowany Konkurs ciast "Góralskie słodkości". Gaździny z całego Podhala , a w tym również gospodynie z naszej wsi, zgłosiły do konkursu 67 ciast, które były oceniane w trzech kategoriach: ciasto tortowe, ciasto drożdżowe i ciasto kruche. Było co zjeść, ale też i na co popatrzeć bo niektóre z ciast wyglądały jak małe dzieła sztuki. Podczas konkursu wybierano "królową wypieków", którą została Kinga Kula z Czerwiennego. Ciastem nagrodzonym za najlepszą został "sztywniak pod pierzynką".
Już dziś w imieniu KGW Harklowa zapraszamy na 15 lipca do Łopusznej na odbywający się co roku Konkurs potraw regionalnych "Góralskie jadło".
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ